top of page
Mesterséges reprodukcióra való felkészülés, folyamat kísérése

Magyarországon évrÅ‘l-évre nÅ‘ az asszisztált reprodukciós eljárásban résztvevÅ‘ párok száma. 

 

Tabu arról beszélni, hogy az elsÅ‘re sikeres folyamat is jelentÅ‘s lelki terheléssel jár a fizikai behatások mellett, a reményteliséget árnyékként kísérik a kétségek, nehéz döntések. Az eljáráshoz, az idÅ‘ben egymást szorosan követÅ‘, többszöri beavatkozáshoz számos veszteség kapcsolódik, melyek legtöbb esetben nevesítve sincsenek. Attól a pillanattól fogva, hogy a pár a természetes fogantatás lehetÅ‘ségét elengedve elindul a meddÅ‘ség kivizsgálásának és kezelésének útján, életük gyökeresen megváltozik…(Szimon Petra, Napfogyatkozás Egyesület Tabu és Trend Konferencia 2019)

​

Évek óta foglalkozom mesterséges megtermékenyítési folyamatban lévÅ‘ párok támogatásával - a témát publikációkban, interjúkban és konferenciákon képviseltem, szívügyemnek tekintem, hogy ezen a kihívásokkal teli úton megfelelÅ‘ támogatást kapjanak a szülÅ‘k.

 

MegfelelÅ‘ preventív támogatással, pszichoedukációval, majd a folyamatot egyes fázisaiban is végigkísérÅ‘ pszichés támogatással lehet a tapasztalatok alapján a legnagyobb hatékonyságot elérni (HBS, 2009) A folyamat ilyen jellegű megismerésén, relaxációs módszerek elsajátítása-, erÅ‘források feltérképezése-, és megküzdési eszköztár átadásán  keresztül a kontrollérzés erÅ‘södhet, amely a mentális jóllét, a pszichés megküzdés oldaláról támogathatja a sikerességet.

​

Az egyéni-és szülÅ‘párokkal való segítÅ‘ folyamat mellett elérhetÅ‘ csoportos felkészítÅ‘-kísérÅ‘ Kokopelli programunk.  

​

A lombikprogramban a számos kihívás mellett felmerülnek vesztségek, melyek feldolgozása – hasonlóan a pre-és perinatális veszteségekhez – fontos a születendÅ‘ gyermek és a szülÅ‘k mentális egészségvédelme szempontjából. 

​

A veszteségek feldolgozásához elérhetÅ‘ az egyéni-és párban történÅ‘ kísérés, valamint alkalmanként induló csoportok.

© 2020 Szimon Petra

bottom of page